شیوه های موثر درمان چاقی

شیوه های موثر بر درمان چاقی

درمان چاقی بر 4 رکن استوار است:

1- رژیم غذایی

2- ورزش و تحرک بدنی

3-اصلاح الگوی زندگی

4- مداخلات پزشکی

* در کنار رژیم غذایی، ورزش، و اصلاح رفتار به عنوان بهترین شیوه درمان چاقی، دارو درمانی ممکن است یک جزء مفید از درمان برای بیماران دارای اضافه وزن یا چاقی باشد. نقش دارو درمانی با این وجود مورد سئوال است، با این حال مشاهده شده است که افزایش وزن بدن را کند می کند و نیز بیشتر بیماران با قطع دارو یا ترک سبک زندگی سالم مجددا به وزن قبل از دارو برمیگردند.
تصمیم به شروع درمان دارویی در افراد مبتلا به اضافه وزن باید تنها پس از ارزیابی دقیق خطرات و مزایا باشد.

گام اول شامل تعین شاخص توده بدن (BMI)، توزیع چربی بر اساس دور کمر، و بیماری های همراه مانند دیابت، چربی خون، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، خواب، آپنه، و استئوآرتریت است.
داروهای ضد چاقی می تواند مکمل مفیدی برای رژیم غذایی و ورزش در بزرگسالان مبتلا به چاقی و BMI بیشتر از 30 کیلوگرم بر متر مربع باشد. افراد باید توجه نمایند که این ارقام حاصل از تحقیقات است و برای مثال ممکن است در وزن های پایین تر، دارودرمانی اثر مثبتی بر چاقی نداشته باشد.

 هدف از هر نوع درمان، از جمله دارو درمانی، برای افراد دارای اضافه وزن باید واقع بینانه باشد. نتیجه ایده آل بازگشت به وزن طبیعی بدن است اما معمولا حادث نمیشود.
 کاهش وزن باید از 2 کیلوگرم در ماه اول تجاوز نکند، سقوط بیش از 5 درصد زیر خط مبنا بین سه تا شش ماه، نشان از درمان موثر است. از دست دادن وزن 5 تا 10 درصد به صورت قابل توجهی می تواند در افراد مبتلا به پیش دیابتی، کاهش ابتلا به دیابت و کاهش فشار خون و عوامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی بسیار مفید باشد.
 از دست دادن وزن 10 تا 15 درصد پاسخ بسیار خوب، و از دست دادن وزن بیش از 15 درصد از وزن پاسخ بسیار عالی به درمان چاقی منظور میشود. این درجه از دست دادن وزن به طور کلی دارای مزایای قابل توجهی، از جمله کاهش فشار خون و بهبود غلظت چربی سرم، افزایش حساسیت به انسولین و کاهش قند خون، با بازگشت به تحمل گلوکز طبیعی در برخی از بیماران دیابتی با شروع زودرس است، و ممکن است خطر مرگ و میر را نیز کاهش دهد.با این حال، دارو ممکن است عوارض جانبی قابل توجهی داشته باشد که بعضا عدم مصرف آن به سود بیمار است.

* درمان باریاتریک (جراحی):

برای بیماران با BMI ≥ 40 kg / m2 که از روش رژیم غذایی، ورزش، و دارو درمانی شکست خورده اند، و نیز افراد با  BMI> 35 kg / m2  و دچار بیماری های همراه مرتبط با چاقی (فشار خون بالا، اختلال تحمل گلوکز، دیابت، چربی خون، آپنه خواب(که آنها نیز از روش رژیم غذایی، ورزش، و دارو درمانی شکست خورده اند کاندید بالقوه جراحی باریاتریک چاقی می باشند که سود و زیان آن توسط جراح تعین میگردد. در این عمل قسمتی از معده برداشته شده و تغییراتی در آناتومی معده و روده ایجاد میگردد.

http://4.bp.blogspot.com/-6MAFlf3Sk_M/TkFkPUWu8XI/AAAAAAAAAEQ/Wv2skQraizk/s1600/2.jpg

قیمت پایان نامه پزشکی و دندانپزشکی

هزینه پروپوزال پزشکی و دندانپزشکی

سفارش پایان نامه پزشکی و دندانپزشکی

نحوه سفارش پروپوزال پزشکی و دندانپزشکی

زمان انجام پایان نامه پزشکی و دندانپزشکی

<

زمان انجام پروپوزال پزشکی و دندانپزشکی

<.

نوشتن پایان نامه پزشکی و دندانپزشکی

نگارش پروپوزال پزشکی و دندانپزشکی

با یکی از مشاورین پژوهش نویسان در واتساپ گفتگو کنید

مشاوره آنلاین
Close and go back to page

ارتباط با ما

تماس :  09362388029

Top